به وبلاگ ما خوش آمديد             

  در اين وبلاگ سعي شده است بهترين دستگاههاي موجود در بازارهاي بين المللي به شما معرفي شود تا شما را براي يک انتخاب مطمئن و صحيح ياري دهيم تا بتوانيم ضمن معرفي محصولات اين شرکت ها، شما را براي رسيدن به هدف نهائي راهنمائي نماييم
در صورت تمايل  براي  خريدو حتي مشاوره شيوه خريدن  از افراد مختلف (اعم از دستگاه هاي نو ودست دوم _اصل يا بدل ازدستگاه هاي چيني ونحوه تست هنگام خريد وسالم بودن و...)_حتي کساني که بخواهند از طريق وبلاگ دستگاه هاي تصويري وصوتي وغيره خودرا معاوضه يا به معرض فروش بگذارند _اموزش کامل دستگاه هاي تصويري مختلف_راهنمايي جهت تصوير خواني وکيت هاي مختلف و نقشه مدارات وغيره... ميتوانيد با ما تماس گرفته و پيغام بگذاريد تا در اولين فرصت با راهنمايي ومشاوره به موفقيت خودتان نزديک ترشويد
حق نگهدار حقيقت جويان 

 
     
         راهنما            www.falazyabrahnama@yahoo.com

شما در اين وبلاگ با محصولات گوناگوني که توسط شرکت هاي معتبر جهاني در زمينه دستگاههاي فلزياب ، گنج ياب معدن یاب و حتي آب ياب عرضه ميشود آشنا ميشويد .دستگاههاي فلزياب و طلاياب از سري او کا ام از جمله بهترين در نوع خود هستند نه تنها اين دستگاهها قادر به يافتن فلز در داخل زمين مانند دستگاههاي فلزياب ديگرعمل ميكنند بلكه قابليت شناسايي اختلالهاي خاك در جاهايي كه هدفهاي غير آهني مانند سفال و سنگهاي قيمتي مدفون شده باشد را دارا مي باشد. دستگاههاي فيوچر در موارد مختلف مانند گنج يابي، باستان شناسي ،  كابل كشي، سيم كشي ، لوله كشي ، تونل كشي معدن یابی و براي يافتن چاهك و گودالها نيز كاربرد دارند. دستگاههاي سري فيوچرو اکس پي شرکت  الماني اوکا ام  علاوه بر متخصصين مورد استفاده تازه كاران نيز قرار ميگيرد

   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

                                             

توجه                               
سخني با دوستان
برخي از دوستان تند و تند ايميل ميزنند که اقا فلان دستگاه را توي وبلاگ نداريد فلان کشور ديروز فلان دستگاه رو ساخته چرا راجبش مطلب نداريد وغيره ...به اين دوستان ميگم که عزيزان ودوستان من ,ما دستگاه هايي رو به شما معرفي ميکنيم  اول اينکه در توانايي شماو دسترسي ما به ان باشد دوم اينکه کار شما را انجام بدهد سوم اينکه دستگاه هايي مثلا دستگاه کبرا يا دستگاه هاي شرکت نفتي اصلا ما براي شما سفارش داديم شما هم با قيمت هاي بالاي مثلا صدو بيست ميليونم خريديد بعد مي خواي باهاش چيکار کني؟ مجوز داريد؟ ميخواي بار خاور کني ببري بگردوني؟ !!! اقايان محترم بسيار عزيز به چه درد شما ميخورد والا همين دستگاه ها کار شما رو راه ميندازه دنبال اين باشيد ببينيد هدفتون چي هست و اونرو پيدا کنيد اگر هم دنبال پژوهش فوق بالا هستيد با ناسا تماس بگيريد ممنون ميشم دقت کنيد

راهنما  

                                 


  (اموزش کامل» » اپراتور موفق» » » موفقیت حتمی)

 

   --------------------------------------------------------


و  پاسخ به سوالات و نکته های کلیدی در اپراتوری و دستگاه های مختلف مرسوم . ( به زودی راه اندازی خواهد شد )

 
 
 
 
 

با توجه به علاقه و سفارش تعداد زیادی از دوستان

وبازدید کنندگان از 

وبلاگ تصمیم به اگهی

 خرید دستگاه های فلزیاب دست دوم زیر  را داریم


تمام دستگاه های تصویری شرکت او کا ام المان سری

اکس پی اعم از

         

 

 OKM   EXP    3000 - 4000 - 5000 
 
   
  future   I160   -   2005

 

از دوستانی که مایل به فروش سری های ذ کر شده بالا

هستند با توجه به اصل و سالم بودن دستگاه های

مذ کور با گذاشتن پیغام در اولین فرصت نسبت به خرید

اقدام مینماییم

با تشکر

راهنما

 

باتوجه به ایمیل های دوستان در حال حاضر فقط دستگاه های فلزیاب ذکر شده بالا را خریداریم و از خرید دستگاه های فلزیاب صوتی معذوریم کسانی که مایل به فروش فلزیاب های صوتی خود هستند میتوانند با ذکر مشخصات کامل ؛ انها را در همین وبلاگ در معرض فروش بگذارند

 
 
 

 
                                                             ترمواسکن

 

              

 ردياب ترمو اسکن بهترين مکمل اي اکس پي 4000 که به طور مستقل و تنها هم ميتوان از آن استفاده کرد .

 سيستم کار آن به اين صورت است که کوچکترين تغيير در دماي خاک منطقه را تشخيص ميدهد .افراد حرفه اي در کارهاي باستان شناسي ميدانند که حفره ها يا دفينه ها با ايجاد گاز در اطراف خود دمايي متفاوت از دماي محيط اطراف خود دارند و به همين خاطر بعضي افراد براي گنج يابي از دوربين هاي دقيق حرارتي استفاده ميکنند .

 اين ردياب علاوه بر سيستم حرارتي از دو پرتاب کننده ليزري براي نفوذ در زمين استفاده ميکند که هم موقعيت هدف و نقطه مورد اسکن را مشخص ميکند و هم در گرفتن تصوير بهتر قدرت دستگاه را بالا مي برند .

 مساحت مورد اسکن آن 50x50 ميباشد که 2500 متر مربع در يک اسکن کامل مي باشد .

 اگر با سيستم اي اکس پي 4000 از آن استفاده شود ميتواند تصوير گرفته شده از منطقه را هم بر روي دستگاه نشان داده وذخيره کند و بعد با کامپيوتر آن را تحليل کرد و اگر به طور مستقل استفاده شود ميتواند وجود دفينه يا تونل و حفره را در آن منطقه تشخيص بدهد اما بدون استفاده از سيستم اي اکس پي 4000 تصويري نشان نميدهد .

 از دو سيستم حرارتي و مادون قرمز در اين دستگاه استفاده شده است به همين خاطر حتي سايز و اندازه اتاقک يا هدف را هم ميشود با آن تعيين کرد .

 اندازه کوچک آن و فدرت نفوذ آن از راه دور اين وسيله را براي اسکن و بررسي نقاط دور از دسترس مثل قله کوهها و صخره ها و پرتگاه ها بسيار مناسب ساخته است .

            ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

                                     سيستم لرزه نگارتصويري  او کي ام

               

روش لرزه نگاري به علت قدرت نفوذ آن هميشه براي پيدا کردن نفت و آبهاي عميق زير زميني يکي از مطمئن ترين روشها ي مورد استفاده دانشمندان  وشرکتهاي بزرگ بوده است .

با استفاده از برگشت موجهاي لرزه نگاري که با قدرت به درون زمين فرستاده ميشود تصويري دقيق از زير زمين ارائه ميکند .

سادگي استفاده از آن و اندازه کوچک آن و در عين حال قدرت نفوذ و خطاي کم آن اين دستگاه را در رديف يکي از بهترين دستگاه هاي گنج يابي قرار داده است .

اين دستگاه موجي الکتريکي به قدرت 200 وات را به داخل زمين شليک ميکند و با برگشت آن به دستگاه ميتواند حفره ها و تونل ها و اتاقک هاي زير زميني به علاوه گنج يا دقينه را تشخيص داده و آن را بر روي صفحه مانيتور نشان بدهد .

 اين دستگاه تا عمق 50 متر در زمين نفوذ ميکند (بستگي به خاک و شرايط منطقه دارد) و حفره  و تونل يا اتاقک و دفينه را تشخيص ميدهد .

 
 
 
 
  

                                                  

اسکنر هوايي يا رادار پرنده او کي ام براي اسکن کل منطقه     

 اين دستگاه با پرواز بر منطقه مورد نظر ميتواند تا 45 متر در زمين نفوذ کرده و هر نوع گنج .دفينه يا اتاقک را تشخيص بدهد . (بستگي به شرايط خاک و اندازه و نوع هدف متفاوت است و کم يا زياد ميشود)

 سيستم کار آن شامل کمترين خطا مي باشد چون به طور همزمان از سيستم جي پي آر و مادون قرمز و دوربين خيلي دقيق ديجيتال با کيفيت يک ميليون پيکسل ميباشد .

 منطقه مورد اسکن آن در هر دفعه 500 متر و طول پرواز آن براي هر دفعه 20 دقيقه مي باشد .

 از طريق سيستم جي پي اس ميتوان آن را کنترل کرد که دقيقا بر فراز کدام منطقه پرواز کند .در حين پرواز تصوير گرفته شده از زير خاک منطقه را به يک گيرنده که در نزديکي ان هدف قرار دارد ميفرستد و ميتوان از طريق همان دستگاه گيرنده آن را کنترل کرد .

 اگر به هر دليلي تماس با آن قطع شود داراي سيستم فرود خودکار است که به دستگاه ضربه اي وارد نشود .

 4 رادار آن با 2000 دور گردش در دقيقه بهترين اسکن را از منطقه ميگيرند .مزيت ديگر اين دستگاه اين است که بدون صدا کار ميکند .

 
 
 
 

 
                                                                    

           exp4000

 دستگاه exp4000 مدل پيشرفته و به روز شده exp3000 است كه به واسطه كارايي بالاي آن بيشترين فروش را در بين دستگا ههاي توليدي شركت او كي ام داشته است .

دوستاني كه با دستگاه exp3000 كار كرده اند از كارايي و قدرت آن و سرعت بالاي پردازش آن و مهمتر از همه تصوير زنده آن در بخش Discrimination بسيار راضي بوده اند .

EXP4000 تمام همان مزاياي exp3000 را دارا است اما با تغييراتي كه در دستگاه صورت گرفته است قدرت نفوذ آن در زمين .سرعت كار دستگاه وكيفيت تصوير آن بسيار بالاتر است .

نظر به اينكه دستگاه exp3000 در اروپا توليد ميشد و بسياري از استفاده كنند گان آن هم در اروپا بودند چون موج ارسالي توسط دستگاه خيلي قوي بود و در دراز مدت بر سلامت انسان تاثير منفي ميگذاشت اداره استاندارد اروپا به شركت فشار آورد كه آن را از رده توليد خارج كند و شركت exp4000 را جايگزين آن ساخت كه تفاوت ان در اين است كه چون شركت مجبور شد تعداد سنسور هاي بيشتري در اين دستگاه به كار ببرد قيمت آن افزايش پيدا كرد اما در عين حال كارايي و دقت آن هم افزايش پيدا كرد و گرچه مصرف كننده قيمت بيشتري ميپردازد اما در عوض از كيفيت بسيار بالاتري بهره مي برد .

كار كردن با اين دستگاه همانند exp3000 بسيار ساده است و چون منوي آن تصويري شده است تشخيص آن ساده ترهم شده است .

در بين دستگاه هاي موجود بهترين دستگاه براي كارهاي باستان شناسي وپيدا كردن فلزات ارزشمند و همچنين اتاقك هاي زير زميني است .

تفكيك آن بسيار قوي است و ميتواند فلزات گرانبها را از فلزات بي ارزش تشخيص بدهد .اگر اين دستگاه را با Super Sensor به كار ببريد ميتوانيد از تفكيك آن تا عمق ۲۵رابهره ببريد كه در بين دستگاه هاي موجود مزيت منحصر به فردي مي باشد

 

 
 
 
 

 
                        
 
      

                                                    eXp 5000

آخرين توليد شركتexp5000,OKM است كه ميتوان از آن به عنوان نسل جديد يا سوم فلزيابها و گنج يابهاي تصويري نام برد
در اين فلزياب به همراه exp3000 سعي شده است كاستي ها و عيب هاي دستگاهاي تصويري قبلي جبران شده و ميتوان گفت كهexp5000 يك دستگاه بدون نقص و با جواب دادن تضميني مي باشد
مهمترين خصوصيت اين فلزياب اين است كه تصوير را به شما به صورت زنده نشان ميدهد و شما نيازي به كامپيوتر براي اينكه تحليل كنيد نقطه شما در كجا قرار داشت نخواهيد داشت .
حمل آن نيز به واسطه وزن كم آن آسان است

همانند اينكه بشر روزي آرزوي پرواز داشت و با هواپيما به آن رسيد اگر كسي هم آرزو داشت كه هنگام قدم زدن زير زمين را مشاهده كند. اكنون با اين دستگاه آرزوي او براورده شده است .
 سريعترين و بي عيب ترين فلزيابي كه تا به حال ساخته شده استexp5000  است عمق نفوذ آن در زمين حدود ۲۵ متراست راي تفكيك و اسكن استفاده ميكند و درصد خطاي آن نزديك به صفر است .استفاده از آن بسيار ساده وقابل فهم است
اين دستگاه را ميتوانيد به صورت بيسيك يا با تمام تجهيزات خريداري كنيد .

فرق بيسيك با كامل آن اين است كه شما با همان بيسيك كار گنج يابي را ميتوانيد انجام بدهيد اما اگر به دنبال يك محل خاص با شرايط خاص هستيد,مثلا به دنبال تونل يا حفره يا اتاقك يا غار هستيد يا به طور كلي قصد داريد اين كار را حرفه اي انجام بدهيد بهتر است تمام تجهيزات جانبي را خريداري كنيد .

شما با قرار دادن چهار فرستنده VLF در ضلع هاي زميني كه ميخواهيد اسكن كنيد ميتوانيد در عينك مخصوص (كه قبلا در ناسا براي فضا نوردان طراحي شده است )كل زمين اسكن شده را به صورت زنده مشاهده كنيد

                                   

 
 
 
 
 
 
                                                                        Future I-160

                                                   
 

دستگاهI-160 از سري future
 

داري رادار نفوذ كننده در داخل زمين ميباشد كه جستجوي هدف در اعماق زمين مثل لوله، كابل، لوله هاي نفتي، تسهيلات، مواد معدني، گودالها، و آبهاي زيرزميني را خيلي آسان مي سازد. در تكنولوژي جديد دستگاه سبك وزن futureI-160 ،  اصلاحيات قابل توجه اي  نسبت به مدلهاي قبلي سنگين وزن ديده ميشود.
 دستگاه I-160 دستگاه تخصصي بوده و نسبت به دستگاهRover c وwalk about دقيقتراست و قدرت تفكيك هدف در آن بيشتر ميباشد. سرعت اسكن اين دستگاه خيلي بالاست حتي بالاتر از دستگاهfuture2005  ميباشد. از آنجايي كه يك دستگاه جمع و جور و سبك وزني است، كاوش در زمينهاي هموار و ناهمواربا آن بسيار آسان ميباشد
تنظيم اتوماتيك بالانس زمين، اندازه گيري عمق هدف و ذخيره اطلاعات  بوسيله كنترل ريزپردازنده انجام ميشود.  نرم افزار سه بعدي تحليل و تجزيه مناطق اسكن شده را امكان پذير ميسازد. 
 

          ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

              Future 2005            

   

فيوچر 2005

اين سيستم يکي از كارآمدترين سيستم هاي تصويري شركت آلمان مي باشد . اين سيستم براساس پالسهاي الكترومغناطيسي كار مي كند. و قادر مي باشد كه اشياء فلزي ، حفره ها و آبهاي زيرزميني را در اعماق زمين مشخص كند. كيفيت تصوير اين دستگاه تا 8 برابر دستگاه روور دولوكس مي باشد.
 اين دستگاه جهت زمينهاي ناهموار و وسيع مناسب مي باشد. در كنار تصوير نرمال اين دستگاه دو مورد ديگر نيز كه جزء لوازم جانبي است پيشنهاد مي شود. اين دستگاه داراي مانيتور رنگي سرخود مي باشد. كه مي تواند به طور سريع و با سرعت بالا تصوير جسم مدفون شده را در زيرزمين به شما نشان دهد. ذخيره اطلاعات و عمق گيري هدف بر روي دستگاه بسيار آسان مي باشد.
 

 
 
 
 
 
              شرکت المانی 
 تعویض دستگاه های  قدیمی و مدل های پایین با دستگاه های جدید

 
 
 
                          دستگاه های Locators آمريكايي


                          
       Runabout

مدل تكامل يافته دوبل مگنوم
سيستم كاركرد مگنت
نرم افزار زنده زمين Livescan
سيستم تشخيص دقيق عمق هدف وشناسايي طول وعرض فلزات
داراي 4 سنسور خروجي
كاور حمل جهت سهولت در عمليات scan
8پورت خروجي
لوپ 50 سانتي
شناسايي فلزات جديد وقديم
عمق كاوش : 20 متر

 
 
 
 
 
                                         

                               

يكي از مشخصه هاي دستگاه Magnum افزوده شدن منويLiveModeScan  يا تصوير زنده زمين است كه در اين روش احتياج نيست كه اپراتور در يك مسير خاص و مشخص حركت كند و به دنبال اشياء باشد بلكه هرگونه روش و در هر شرايطي كه باشد مي تواند از دستگاه استفاده كند و موقعيت دقيق اشياء كه ميدان مغناطيسي در زمين ايجاد كرده اند را پيدا كند.

نرم افزار eosurveyor اين نرم افزار منحصراً مربوط به تكنولوژي آمريكا مي باشد.

عملكرد اين نرم افزار به شكلي است كه چندين تصوير به طور همزمان  از يك منطقه به شما مي دهد كه شامل نما از بالا و يك سري اطلاعات  راجع به نماي جانبي تصوير اسكن شده است . تكنيك پيشرفتة Filtering براي تصوير واضح و تشخيص بهتر هدف به اين نرم افزار افزوده شده است.


دستگاههاي تصويري اين شركت كه داراي تكنولوژي آمريكا مي باشند با اين نرم افزار به طور كامل كنترل مي شوند.

همانطور كه گفته شد تصوير گرفته شده توسط دستگاه بر روي كامپيوتر همراه فرستاده مي شود كه داراي تصوير 3 بعدي از منطقه اسكن شده است كه اپراتور قادر است به راحتي موقعيت هدف را تشخيص دهد.

عمق كاوش واقعي 18 متر

 

 
 
                       

              Imager               

Imager  ردياب زيرزميني  وسيله اي بسيار مناسب و حرفه اي است كه داراي نرم افزار پيشرفته مي باشد و تجزيه و تحليل داده ها توسط دستگاه امكان پذير خواهد بود.
USA imager از جديدترين دستگاه هاي چند سنسوري (دريافت كننده حساس پيام ) ، است كه داراي 16 آنتن سنسور مي باشد. آنتن هاي "24 و "36 براي نصب آسان و متحرك همانگونه كه در ديگر توضيحات وسايل دستگاه ها مشاهده كرده ايد، طراحي شده است. آنتن هاي "72 و "9 نمونه هاي مطلوبي براي بررسي و تحقيق در محدوده هاي بزرگ مي باشند. هرچه قدر كه تعداد سنسورها افزايش يابد، جزئيات در بررسي و تحقيق بيشتر مي شود.
عمق كاوش مفيد ۱۵متر

 
 
 
 
  تصاویر گرفته شده از دستگاه های خود را برای ما ارسال کنید تا با تفسیر تصاویر در اولین فرصت به صورت رایگان شما را در رسیدن به هدف نهایی راهنمایی کنیم تا از اطلاف وقتتان جلوگیری کنید 

                            

                                   

 
                                           

                                                             

                                   

 

    ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

پاسخ به سئوالات و نکته های حرفه ائی

 

سلام به دوستان
در اين قسمت به سئوالات پرسيده شده از طريق ايميل هاي رسيده توسط دوستان و در مورد نکات کليدي فلزياب ها و اپراتوري دستگاه هاي تصويري پرسيده شده ميپردازيم و هرموقع که فرصت کنيم به ان اضافه خواهيم کرد شما هم مي توانيد از طريق ايميل راهنما از ما کمک بگيريد

www.falazyabrahnama@yahoo.com

 ( راهنما ) ايميل پاسخ به سئوالات شما

 

دستگاه جمس

                      
سئوالات زيادي در مورد فلزياب جمس يا دستگاه تصويري جمس الماني او کي ام پرسيده شده
که ما در مورد دستگاه جمس ميگوييم فلزياب ارزان قيمت و خوبي است و در عين حال به خاطر ارزان بودنش استقبال زياذي از اين دستگاه در ايران شده و فروش بالائي داشته است ولي ما به دوستان خود اين دستگاه را سفارش نکرديم . نمي گوييم بد است ولي کارايي لازم را ندارد کساني که با جمس کار کرده اند ويا داشته اند ميدانند که ما چه ميگوييم ما جمس را رد نميکنيم ولي در مورد کارايي پر زحمت وکم نتيجه اين دستگاه ميگوئيم جمس داراي يک سنسور ميباشد و عمق ان 2الي 4 متر ميباشد رزولشن پاييني دارد و در کل ما نسبت به هزينه ايي که ميکنيد فلزياب هاي ديگر را که کارايي بهتر و مطمئن تري دارند را توصيه ميکنيم . ما در اگاه کردن ودرست هزينه کردن هموطنانمان تعصب خاص داريم مهم نيست از چه کسي خريد ميکنيد مهم اين است که ما ايراني هستيم و ما بايد از پول خود بيشترين و بهترين بهره را ببريم

            

نکات مهم خواندنی درباره دستگاه های تصویری شرکت اوکی ام

در ابتدا لازم است یک مقدمه در نحوه و شیوه کار کردن کل دستگاه هایی که با سیستم جی پی آر کار میکنند ذکر شود:

این سوال بعضی از دوستان بوده است که ما یک تکه فلز در چند متری گذاشته ایم و اسکن کرده ایم اما دستگاه به جای فلز به ما حفره نشان داده است .

تمام اشیا عالم دارای الکتریسیته ساکن در خود هستند .همه ما از دوره دبستان با این پدیده آشنا شدیم که اگر شانه ای را به موهایمان بکشیم شانه میتواند کاغذ را به خود جذب کند .یا همه ما دیده ایم که بخار آب به ظاهر بی خطر وقتی به صورت دو توده ابر در میاید میتواند بار الکتریکی به اندازه دوازده هزار ولت از خود تخلیه کند .

یا همه ما با تجربه فازمتر اشنا هستیم که اگر برق مثبت یا فاز را از الکتریسیته شهر بگیریم میتوانیم بار منفی آن را با بدن خود تامین کنیم تا لامپ فازمتر روشن شود .

الکتریسیته ساکن زمین منفی است .الکتریسیته ساکن اکثر فلزات مثبت است .اگر شما فلزی را که بار مثبت دارد در زمینی که بار منفی دارد قرار دهید در همان لحظه آنها همدیگر را خنثی میکنند و شما تقریبا همان کاری کرده اید که تمام هواپیما های ضد رادار بر مبنای این تکنولوژی کار میکنند .یعنی قرار دادن دو صفحه که بار متضاد دارند در کنار همدیگر .این خاصیت تمام اموج رادار را جذب کرده و از بازگشت آنها جلوگیری میکند .

به همین خاطر شما به جای دیدن شکل فلز شکل حفره ای که جای خنثی شده فلز ایجاد کرده است را میبینید .

برای اینکه این فلز برای رادار قابل ردیابی بشود باید مدتی زمان بگذرد تا بار الکتریکی فلز در زمین خنثی شود .این زمان بستگی به شرایط حداقل یک ماه است .

توصیه ای که به دوستانی که دستگاه جی پی ار دارند میشود این است که قبل از اینکه برای جستجوی واقعی اقدام کنند مدتی با نحوه کار کردن دستگاه اشنا شوند بعد به این کار اقدام کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند .به عنوان مثال توصیه میشود که یک فلز مسی یا برنجی را در یک مکان امن دفن کنند و بعد از آن چندین اسکن از جهات مختلف بگیرند تا به طور کامل با شیوه کار کردن دستگاه اشنا شوند .

بهترین حالت برای تست این است که شما یک چاه 3 متر یا 4 متری بکنید و در آن یک تونل به طول 2 متر بزنید و در آن یک کیلو فلز غیر آهنی مانند مس یا برنج قرار داده و بعد مدتی روی آن تمرین کنید .

اشتباهی که یک سری دیگر از دوستان کرده اند این است که به جای اینکه یک فلز مانند مس یا برنج یا مفرق قرار بدهند یک تکه آهن یا فولاد یاچدن قرار داده اند که باید این نکته ذکر شود که دستگاه های او کی ام به طور اتوماتیک طراحی شده اند که قطعات اهنی را حذف کنند .

نکته مهم دیگر در کار کردن با دستگا ههای او کی ام این است که علاوه بر سیستم جی پی ار در دستگاه سیستم مگنیتیک فیلد سنسور هم همزمان با ان کار میکند .

بعضی از دوستان وقتی اسکن کرده اند اکثر تصویر یا ابی شده است یا کلا قرمز .گرچه برای حرفه ای ها تشخیص هدف در این حالت ها هم مشکل نیست اما دلیل آن این است که وقتی شما اسکن را شروع میکنید دستگاه خط اول تصویری به شما نمیدهد و دلیل ان این است که دستگاه خط اول را به عنوان خط بیس یا پایه ذخیره میکند وخط دوم شما را با خط اول مقایسه میکند و تصویر به شما میدهد وخط سوم با باخط دوم و خط اول و خط چهارم را با سه خط اول .به همین خاطر اگر شما از یک جا با مواد معدنی بالا اسکن خود را شروع کنید در خطوط بعدی کل تصویر شما آبی میشود و فقط خط اول شما قرمز باقی می ماند یا بر عکس اگر شما اسکن خود را از جایی با مواد معدنی کم شروع کنید و بعد روی مواد معدنی بروید اسکن شما نارنجی یا قرمز میشود و خط اول ابی باقی میماند .

خاصیت ان مورد در ان است که اگر شما در جایی با مواد معدنی بالا کار کنید دستگاه مواد معدنی را به عنوان خاک زمینه میگیرد و از تاثیر گذاری مواد معدنی روی اسکن شما جلوگیری میکند .

به همین خاطر همیشه توصیه میشود که اگر به جایی مشکوک هستید حتما آن محل را از دو جهت مخالف اسکن کنید تا بهترین تصویر را بگیرید

توصیه میشود همیشه مواظب باشید که برچسب های کنار دستگاه سالم بماند و تحت هیچ شرایطی انها را از دستگاه جدا نکنید تا در صورت هر گونه مشکل از گارانتی 2 ساله دستگاها برخوردار باشید .

اگر سوال یا مورد خاصی در کار کردن با دستگاه خود دارید میتوانید برای مشاوره یا رفع مشکل به راهنما ایمیل بزنید


کم کم به اين مطالب اين صفحه اضافه خواهيم کرد و نکات بسيار مهمي را خواهيم گفت با ما همراه باشيد

                 

             راهنما       

+ نوشته شده توسط -برای گرفتن جواب سئوالات فقط ایمیل بزنید در و ساعت |